Na Hungaroring pro body a vítězství | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Na Hungaroring pro body a vítězství

Na Hungaroring pro body a vítězství

Datum: 20.6.2019

Po velmi povedeném vstupu v Misanu čeká na tým Buggyra Racing 1969 další výzva v podobě závodu na nepříliš oblíbeném Hungaroringu.

Nejvyšší ambice
Přesto podle týmového manažera Jana Kalivody jede Buggyra do Maďarska s ambicemi obhájit vůdčí postavení. „Je pravda, že nás nový speciál VK50 v Misanu příjemně překvapil, stěží můžeme jet do Maďarska s tím, že nechceme vyhrát. Naštěstí časy, kdy Adamovi s Davidem vyhrožovali na Hungaroringu takřka fyzickou likvidací, jsou minulostí,“ vzpomíná Honza na několik let starou záležitost. „Okruh nám sice moc nesedí, ale stejně tak tomu bylo ještě před pár sezónami s Misanem. Začali jsme vyhrávat a teď se tam všichni těšíme.
 
Hahn, Kiss, Albacete…
Průběžný lídr šampionátu Adam Lacko, který se vrátil na první příčku poprvé od října 2017, věnoval svůj čas mezi Misanem a Hungaroringem nové akvizici Buggyra Academy v podobě syna Nicolase a práci na závodním speciálu. „Je o mě známo, že rád závodím, ale v tomto případě mi skoro měsíční pauza zase až tak moc nevadila. Kromě toho jsem s nemalou dávkou otcovské pýchy konstatoval, že v případě Nicolase padlo jablko docela blízko od stromu,“ říká mistr Evropy 2017. „V Misanu auto v některých úsecích trochu poskakovalo, ale po analýze dat jsme asi našli příčinu. Chytřejší ale budeme po závodě.“
Na domácím okruhu Norberta Kisse budou hrát podle Adama velkou roli měřené tréninky. „Na Hungaroringu jsem před lety poprvé závodil s Porsche. Říkal jsem si, že snad nikoho nepadne pořádat na technicky náročném, strašně úzkém okruhu, závody tahačů. Jak vidno, mýlil jsem se.“ Největší soupeře vidí Adam ve dvojici Hahn – Kiss. „Jochen má výborné auto, přes prohru v Misanu je v pohodě. Norbert zná každý centimetr okruhu. A uvidíme, jak Antonio.“

Cílem super pole
Druhý jezdec Buggyry Oly Janes zaznamenal, ve srovnání s předchozí sezónou v Misanu mimořádný výsledek, po úvodním podniku se dělí o deváté až jedenácté místo. Na Hungaroringu hodlá pokračovat v nastoupeném trendu. „Snad se v Maďarsku, stejně jako v Itálii projeví to, že jsem o rok zkušenější. Vždycky to může být lepší, ale v této chvíli jsem spokojený.“ Stejně jako Adam se hodlá Oly zaměřit především na měřený trénink. „Cílem bude dostat se do super pole, pak zkusit dojet v hlavním závodě do osmého místa a vybojovat co nejlepší pozici pro závod v hendikepem. Vzhledem k hodně ztížené možnosti předjíždět by to pak nemuselo dopadnout špatně.
  
Pohár konstruktérů nehrotíme…
Kromě průběžného vedení Adama Lacka v individuálním šampionátu, si Buggyra z Misana odvezla rovněž třetí místo v Poháru konstruktérů, rovnající se obhajobě loňské pozice. „Platí totéž, co v předchozí sezóně,“ říká v této souvislosti Jan Kalivoda. „Oly na tom bude nejspíše mnohem lépe, na druhou stranu zejména Iveco disponuje silnější a vyrovnanější dvojicí. Pohár konstruktérů nehrotíme, úspěchům se ale nebráníme.

Fotogalerie