Nova Cup v Novém Městě na Moravě | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Nova Cup v Novém Městě na Moravě

Nova Cup v Novém Městě na Moravě

Datum: 17.9. 2014

Vysočina Aréna, jeden z nejkrásnějších českých sportovních areálů, hostila v premiéře závod seriálu Kolo pro život, jehož je společnost NUTREND dlouholetým partnerem.

Počasí posledních dnů bylo nepochybně tím hlavním důvodem, proč se na premiéře v atraktivním prostředí sešlo přece jen o něco méně závodu chtivých cyklistů, než bychom mohli předpokládat. Přes 1200 závodníků na všech trasách je však vzhledem k nabitému kalendáři závodů v září velmi slušný výsledek, zejména na nový závod v soupisce KPŽ!


Po startu jako „na svěťáku“ se početné startovní pole hned na začátku závodu muselo srovnat v úvodní lochnesce - trať propletená lesem v bezprostřední blízkosti stadionu střídavě stoupala a klesala v poměrně příkrých úhlech a ještě k tomu na celkem slušně uklouzaném blátě. Celkem vzato, závod byl z tohoto pohledu hodně technický. Na čele si ale svůj závod opět jela přibližně sedmičlenná skupinka hlavních adeptů na pódium. Zhruba na desátém kilometru se ve stoupání odpoutala dvojice Pavel Boudný (Česká spořitelna Specialized) a Honza Strož (Ivar CS Author Team), která poodjela ostatním a protože oba spolupracovali, vytvořili si sice ne rozhodující, ale slušný náskok. Ve druhé skupince neměl moc důvodů tlačit na pilu Matouš Ulman (Česká spořitelna Specialized), týmová taktika byla prioritou. Michal Kaněra (Rubena Birell Specialized), Honza Fojtík (Symbio+ Cannondale), Václav Ježek (Ivar CS Author Team) a Michal Bubílek (Kellys Bike Ranch) jeli obdobné tempo jako dvojice uprchlíků, ale ta si dokázala svůj odstup kontrolovat. Rozhodnutí o vítězi závodu padlo až v bezprostřední blízkosti cílové roviny. Pavel Boudný zabral v poslední terénní vložce před stadionem, vytvořil si mírný náskok a Honza Strož mu už nedokázal na posledních metrech ztížit život. Druhá skupina se rozpadla také až v samém závěru v klikatici nad arénou. Mírně začali ztrácet Ježek s Bubílkem, ale i Honza Fojtík. Tomu se však podařil dvojici Kaněra a Ulman docvaknout a ještě v závěru zaspurtovat a dojet si už v pořadí pro čtvrté medailové umístění v řadě.