NUTREND a Honza Kopka na Aljašce | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

NUTREND a Honza Kopka na Aljašce

NUTREND a Honza Kopka na Aljašce

Datum: 26.2. 2014

Aljašku drtí mrazy. Extrémního bikera Jana Kopku, který se s podporou společnosti NUTREND vydal na nejdrsnější závod planety Iditarod Trail Invitational, to však nevyvádí z míry.

"Odpoledne před startem se konal předstartovní míting. Bylo příjemné potkat staré kamarády - ať z Iditarodu nebo jiných světových ultramaratonů. A bylo i fajn, že se ke mně hlásili také účastníci jiných ročníků, které jsem vlastně ani osobně neznal. Komunita kolem tohoto závodu je silná a lidé k sobě mají blízko. Tento ročník je nabitý konkurencí a účastní se ho 40 bikerů, chodců startuje 15 a žádný lyžař," popisuje Honza Kopka.


"Na trase jsou velké oblasti bez sněhu, což bude problém. Někde je to i přes 100 mil. Není sníh a není cesta, po které by se dalo jet. Kola se budou muset tahat. Asi bude i hodně otevřené vody. Proto jsem se vybavil vysokými voděodolnými návleky. Myslím, že letos bude opět jedinečný ročník plný dobrodružství. Plno účastníků se zajímá, jakou výživu používám, že jsem pořád plný energie a netrápí mě křeče a jiné neduhy. Vždy říkám, že nedám dopustit na NUTREND."


O průběhu závodu Iditarod Trail Invitational vás budeme pravidelně informovat.