NUTREND Racing na ME ve Šternberku | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

NUTREND Racing na ME ve Šternberku

NUTREND Racing na ME ve Šternberku

Datum: 11.6. 2014

Nikdo z početného startovního pole slavného závodu Ecce Homo Šternberk nemá tak blízko k jeho startovní čáře jako Nutrend Czech National Team. Tým sídlí přímo pod hradbami šternberského hradu, tedy přesně v místě, kde probíhá veškeré dění závodního víkendu, který byl již po třicáté čtvrté uspořádán jako závod Mistrovství Evropy.

Během závodního víkendu panovalo tropické počasí, a proto přišlo vhod i osvěžení, které zajistil hlavní partner týmu - společnost Nutrend. Přednosti výrobků pro aktivní životní styl ocenili i samotní jezdci, protože teploty v závodních vozech přesahovaly s jistotou hranici přes 50°C a bylo třeba podpořit jejich koncentraci před výstupem na vrchol Ecce Homo.

Početná konkurence se sešla ve všech skupinách, ve kterých zanechal Nutrend Racing při Ecce Homo 2014 stopu, vždyť speciálně upravené automobily skupiny E2-SH se sešly v největším počtu účastníků v prozatímním průběhu sezóny, takže měl Karel Hubáček řádně ztíženou cestu k předním příčkám. Snažil se tlačit na své soupeře a jeho rychlost stačila na pátou pozici v hodnocení jeho skupiny v rámci Mezinárodního mistrovství České republiky. Karel Hubáček byl s výsledkem spokojený a to především s jeho druhým nedělním výkonem, protože dokázal posunout své osobní šternberské maximum o 7 sekund níže. Obdobně se dařilo i Jiřímu Svobodovi. Už v tréninku zajel skvěle a když mu časomíra prozradila, že jeho Norma M20F Honda umí zajet Ecce Homo za 3:16, byl velmi spokojen. Dobrý výsledek potvrzovala i pozice Jirky Svobody jako absolutně nejrychlejšího vozu s motorem do dvou litrů obsahu.

Svoji jízdu dokázal zrychlit i v neděli. První výstup totiž zvládl ještě o desetinu rychleji než v tréninku a těšil se průběžné třetí příčce v absolutním hodnocení českého mistrovství skupiny E2-SC. Dramatická druhá jízda už ale zrychlení pro jezdce Nutrend Racingu nepřinesla, ale na spokojenosti Jiřího nic neubrala.

Jeho přímý konkurent a současně týmový parťák, Jan Čermák, usedl do otevřeného prototypu Norma v barvách Nutrend Racing teprve podruhé, když si svoji premiéru odbyl na Rechbergu. Tréninky odjel s cílem nalézt společnou řeč s ovládáním vozu a doladěním podvozku pro nedělní závod. Cílovou čáru po 7800 metrech protínal o nedělním brzkém odpoledni s pocitem lepším než v trénincích a čas tomu odpovídal. Jan Čermák nakonec dokázal svůj vůz dopravit do cíle jako dvacátý v absolutním pořadí a v dílčím hodnocení skupiny E2-SC skončil v MMČR na pátém místě za Jiřím Svobodou.

Pro Václava Janíka to byl již 18. start na jeho „rodném“ kopci. Nedělní závod začal ve vysokém tempu a hranice tří minut byla několikrát prolomena. Oranžovo-bílá Lola ale zůstala těsně před metou tří minut. 3.01,610 ukazoval časový ukazatel, když už sundával nejrychlejší pilot Nutrend Racing po projetí cíle nohu z plynu. Bohužel ani druhá jízda nepřinesla kýžený výsledek. Závěrečná jízda letošního ročníku Ecce Homo byla „jen“ vyrovnáním jízdy první a konečné potvrzení třetí příčky v absolutním pořadí Mezinárodního mistrovství ČR.

Fotogalerie