NUTREND RACING TEAM TESTOVAL V MOSTĚ | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

NUTREND RACING TEAM TESTOVAL V MOSTĚ

NUTREND RACING TEAM TESTOVAL V MOSTĚ

Datum: 3.11. 2016

Konec října není pro testování závodní techniky příliš obvyklé datum, nicméně teplé počasí letošního podzimu nelze nevyužít, a tak část týmu Nutrend racing opět vyrazila na závodní trať.

Dějištěm, kam poslední říjnový den zástupci týmu spolu s dvoulitrovým prototypem Norma M20F zavítali, se stal mostecký Automotodrom.
 
Jako první do kokpitu usedl Václav Janík, který hned v úvodu dne využil téměř prázdné tratě autodromu, což mu dovolilo vůz otestovat na maximum. Nahřáté pneumatiky umožnily Vaškovi jet opravdu ve svižném tempu, čehož jezdec s chutí využil a sesbíral další cenná data a kilometry s tímto vozem. Poté Janík přenechal kokpit závodní Normy dalším jezdcům a přesedlal do civilního BMW M4, kde se po zbytek dne věnoval coachingu.
 
Druhým jezdcem, který za volat Normy M20 usedl byl Michal Paclík a jízda ve francouzském prototypu pohltila natolik, že z původně plánovaných tří ostrých kol využil celého časového limitu, určeného automobilům. Martin Kalvas, zkušený jezdec našeho týmu, zpravidla usedající do vozu KTM X-BOW R, byl dalším, kdo do monokoku Normy usedl. Pro Martina se rozhodně nejednalo o premiéru v tomto voze, čemuž také nasvědčovaly velmi rychlé časy, které s každým odjetým kolem ještě vylepšoval.
 
Posledním jezdcem, který do vozu Norma usedl, byl známý kopcový jezdec a v letošním roce také účastník šampionátu Octavia Cup - Richard Meixner. Také Richard si jízdu v prototypu užíval naplno. To že si s Normou výborně rozuměl, značily mj. i výborné časy, které v Mostě při své premiéře v prototypu zajel.  Nyní se již pomalu začíná v týmu Nutrend racing pracovat na přípravě závodní techniky pro sezonu 2017, jen vůz Václava Janíka – Norma M20FC turbo, bude k vidění u našeho hlavního partnera, společnosti NUTREND D.S., kde bude zdobit vstupní halu sídla společnosti.

Fotogalerie