NUTREND Racing v polské Zaluži | NUTREND.cz - Oficiální e-shop
Menu
 • NARTES
 • Váš košík: 0,00 0

  NUTREND Racing v polské Zaluži

  NUTREND Racing v polské Zaluži

  Datum: 14.5.2014

  Ani v letošní sezóně nebude Nutrend Racing chybět v předních evropských vrchařských soutěžích.

  Pět vydařených startů v domácím českém vrchařském mistrovství posloužilo k dobrému vstupu do letošní sezóny a tým Nutrend Racing tak mohl v pozitivní náladě vyrazit do polské Zaluže (International Bieszczadzki Hill Climb Race), kde na ně druhý květnový víkend čekal první souboj o evropské body. FIA Hill Climb Cup 2014 na východ Polska zamířil vůbec poprvé, stejně jako Nutrend Racing. Konkurence se sešla především v divizi 2 - pro speciální konstrukce na základě cestovních vozů. Václav Janík tak byl díky své technice jasným favoritem závodu a svou roli potvrdil. Na kluzké trati, jelikož pořadatelé neřešili úniky oleje ze závodních vozů, startoval premiérově, takže během sobotních tréninků hledal optimální jízdní stopu a nastavení podvozku.

  Nedělní závod pak zvládl v pohodovém tempu a dojel si pro absolutní prvenství v závodě i divizi 3. Václav Janík navíc ve své první závodní jízdě, i přes uvedené podmínky, dokázal pokořit rekord tratě a stanovil jeho novou hodnotu na 02:22,748. Účast ve FIA Hill Climb Cup 2014 tak odstartoval způsobem hodným dvojnásobného vítěze tohoto poháru: „Zkušenosti s polskými tratěmi z předešlých let nás maximálně varovaly. Podmínky na dráze byly příšerné, velké množství oleje nikdo neošetřoval, takže jsem musel volit opatrnou jízdu. Nicméně i takové závody jako v Zaluži je potřeba zvládnout a to se v mém podání podařilo, auto je v pořádku a ještě jsme si vyzkoušeli několik úprav na voze,“ uzavřel vítězný víkend v polské Zaluži Václav Janík.

  Fotogalerie

  Diskuse

  NUTREND D. S., a.s. www.nutrend.cz, Chválkovice 604, 779 00 Olomouc, Pro navigaci GPS použít adresu: Železniční 604, Olomouc, GPS Loc:49°36'29.3"N 17°17'46.99"E,
  tel: +420 583 842 510, Zákaznická linka: +420 800 750 750, email: nutrend@nutrend.cz

  NUTREND D. S. je výrobce doplňků stravy a potravinových doplňků pro zvláštní výživu.

  Copyright © 2006-2019 NUTREND D. S., a.s. All Rights Reserved. www.nutrend.cztoplist