NUTREND Racing ve Slovinsku | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

NUTREND Racing ve Slovinsku

NUTREND Racing ve Slovinsku

Datum: 26.6. 2014

FIA International Hill Climb Cup završil sedmým závodem ve Slovinsku svoji první polovinu letošního programu. Pro Nutrend Czech National Team je evropský pohár v roce 2014 prioritním šampionátem a tak pochopitelně nemohl šternberský tým na jihu Slovinska chybět.

“Nutrenďácké“ dvojici, Jiřímu Svobodovi a Václavu Janíkovi, nestihly ani vystydnout motory jejich speciálů po minulém závodě v italském Lo Spino a už opět byly v provozu - ve vysokých otáčkách na 4,3 kilometrů dlouhé trati v Gorjanci.

Václav Janík se v sobotu za volantem své Loly příliš nebavil. Z původních třech tréninkových jízd totiž absolvoval jen dvě. Příčina byla ve stávkujícím snímači otáček motoru: „Budu doufat, že zvládneme závod dokončit i s tímto handicapem. Sobotní tréninky patřily zaslouženě Jirkovi, dlouhá ‚šňůra‘ závodů mu prospěla. Je rozjetý z Itálie a to jde hodně znát. Bylo by skvělé udržet naše pozice i v zítřejším závodě,“ přál si Václav Janík.

Úspěšně absolvovat závod znamenalo pro Nutrend Racing pokořit celkem třikrát závodní trať v Gorjanci. Dráha je totiž kratší pěti kilometrů a tak byl závod hodnocen dle součtu třech jízd. Jiří Svoboda hned v té úvodní zamířil k času pod 1:45 a tím dosáhl nejen posunu vlastního maxima, ale i průběžné vedoucí pozice. Z té ho nesesadil ani Marietto Nalon či Laszlo Szasz, jenž využívají formulí s třílitrovým motorem. Podařilo se to až poslednímu muži na trati, Václavu Janíkovi, a tak bylo pořadí po úvodní jízdě Janík, Svoboda a Petr Trnka. Pro Nutrend Racing náramně vydařený začátek nedělního programu. Mírné obavy se vznášely nad výdrží nevyzpytatelného snímače otáček. Ten naštěstí splnil svoji funkci i ve druhém výstupu dne, kde oba jezdci v barvách Nutrendu dokázali udržet pozice na čele závodu.

Že se v Gorjanci závodilo do posledního měřeného metru, potvrdily časy ze třetí jízdy. Oba jezdci Nutrendu předvedli početnému diváckému osazenstvu v okolí tratě nejlepší letošní výkony na slovinské trati. Jiří Svoboda i po závěrečné jízdě dokázal udržet náskok na Szasze a se svým osobním rekordem 1:44,13 se loučil s letošním ročníkem závodu: „Skvělý víkend. Podařilo se vše, co se dalo. Norma fungovala skvěle a spokojený jsem i se svým výkonem. Oproti loňsku se mi podařilo výrazně zrychlit a také jsem pokořil velmi rychlého Szasze. Druhé místo je maximem v dnešním závodu a náležitě si ho cením.“

K radosti celého týmu přispěl i výsledek Václava Janíka. Jízdou 1:41,8 zaznamenal rovněž osobní maximum a pochopitelně i druhý triumf v historii tohoto závodu. „Skvělé. Máme první dvě místa v závodu a oba s Jirkou vedeme naše skupiny. Není být z čeho zklamaný. Závod na rychlé trati v Gorjanci nám vyšel na jedničku i díky tomu, že to zběsilé tempo vydržel i zlobivý snímač otáček mého motoru. Ze Slovinska opět vezeme maximální počet bodů do evropského poháru, což byl cíl.“

Fotogalerie