O hubnutí s Olgou Šípkovou – 4díl | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

O hubnutí s Olgou Šípkovou – 4díl

Datum: 28.2. 2014

Na nejčastější otázky o hubnutí odpovídá členka NUTREND Teamu Olga Šípková.

Vydržím vždy nějaký čas hubnout, ale kila si nakonec stejně neudržím. Jak zhubnu dlouhodobě?
Podle všech pravidel, které jsem popsala např. v jo-jo efektu. Není dobré držet extrémní diety, při kterých se těšíte až se tzv. vrátíte zpátky. Pomalé změny, nahrazování jednotlivých druhů zažitých potravin těmi zdravějšími. Přidávat pohyb. A jde to.. Nesmíme být líní a chtít vše hned. Holt samo to nejde

Je pravda, že když vynechám přílohy, zhubnu?
Je to o tom, že si opět vytváříte nějaké omezení, a dřív či později se vrátíte ke svému normálu. A opět se vytváří podmínky pro jo-jo efekt. Jíst celá jídla, proč ne, ale vybírat si a připravovat ty kvalitní pokrmy. Nechat si klidně poradit od odborníků, poupravit složení jídelníčku a hlavně jíst a nehladovět.

Manžel si přeje, abych trochu zhubla. Mně se moc nechce, obezita mi nepřekáží, myslím, že ji umím nosit. Budu úspěšná?
To přece záleží jen vás! Ale pokud patříte mezi lidi s nadváhou ( píšete o obezitě), pak pokud trochu omezíte tučné jídlo a budete třeba víc chodit pěšky, dostaví se brzo úspěch a ten by třeba mohl stačit.

Jaký je správný poměr jednotlivých živin z celkového energetického příjmu?
Při hubnutí se doporučuje 30% bílkovin, stejné množství tuků a 40% sacharidů.

Při jakém energetickém příjmu hubnou nejčastěji ženy?
To je samozřejmě velmi individuální. Záleží na výdeji, konstituci, množství svalové hmoty…. Udává se, že průměrná žena by měla mít denní příjem 2000kcal/8400kj. Při hubnutí je nejlepší se více hýbat. A když už omezit stravu, tak snížit příjem sacharidů a tuků a lehce navýšit poměr bílkovin. Zhruba na 1400kcal/5880 kj.

Budu se muset vzdát kávy a čaje?
Káva a čaj není zásadní problém při hubnutí, max, omezit cukr a tučné mléko. Není dobré ale nahrazovat kávou pitný režim či svačinu.

Jak se stravovat v období kojení, když chci hubnout?
V období kojení jezte tak, jak jste zvyklé, ale není třeba se přejídat! Je to tak velký energetický výdej, že v žádném případě neomezujte stravu. Platí stále stejná pravidla v jídle i pohybu. Mám to dvakrát za sebou, Adélku jsem kojila téměř dva roky. Prospívala skvěle - a já jedla normálně a pravidelně se hýbala?
 
 
Související články:
Olga Šípková OLGA ŠÍPKOVÁ
Dvojnásobná mistryně Evropy a mistryně světa ve sportovním aerobiku, vicemistryně ve fi tness týmech v kategorii step a úspěšná trenérka a instruktorka stojí za velkým rozvojem aerobiku v České republice. Je majitelkou a zakladatelkou Fitness Clubu Olgy Šípkové.

Seznam produktů

DeNuts

DeNuts

19

17 bez DPH