Pavel Szotkowski - EVLS Prague Showdown 2017 | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Pavel Szotkowski - EVLS Prague Showdown 2017

Pavel Szotkowski - EVLS Prague Showdown 2017

Datum: 23.10.2017

Rozhovor s Pavlem Szotkowskym a ohlednutí za jeho přípravou na EVLS Prague Showdown 2017, také se v článku dozvíte, jak probíhal celý soutěžní den, až po vyhlášení a na co se Pavel chystá v příštím roce !!

1. Jaká byla příprava?
  
Příprava byla náročná, ale rozhodně jsem si ji užil více než tu minulou. Letošní příprava byla o 4 týdny kratší oproti předchozí, protože letos jsem pořád trénoval, strava nemusela být na 100%, ale cvičení bylo pořád. V prosinci 27. jsem se nastěhoval do Prahy a 2. 1. 2017 už jsem nastupoval do nového zaměstnání, toto zaměstnání je značně stresující a zjistil jsem, že pokud jdu po práci cvičit, vypnu všechny trable a krásně vyplavím všechen stres. Proto jsem měl pořád motivaci trénovat a nebyl čas na výpadek v tréninku. V roce 2017 jsem závody vůbec nechystal, chtěl jsem se právě soustředit na práci a usadit v Praze, ale jelikož se mi naskytla možnost spolupracovat s NUTRENDEM, naskytla se i možnost přípravy. Nebýt NUTRENDu, letos bych závodní plavky nechal v šuplíku, takže děkuji!
 
2. Jak probíhala dieta, nějaké komplikace?

Dieta byla ze začátku skvělá, bavilo mě to, připravovali jsme se 3 kluci společně, každý do jiné kategorie, ale bylo skvělé se vzájemně podporovat, protože pocity byly pro všechny společné, a tak jsme si mohli pěkně postěžovat do hromadného chatu. Ke konci už to bylo horší a rozhodl jsem se vybrat si veškerou dovolenou, kterou mám na celý rok, právě pouze na přípravu a týden po ní. Díky mé šéfce to bylo možné, a tak jsem mohl trénovat i trojfázově. Samozřejmě, jak už to u mě bývá, komplikace byly, celou dobu jsem neefektivně přijímal potravu, respektive jsem zažíval střevní problémy. Nechal jsem si udělat testy, zda jsem někde nechytnul nějaký bacil, ale výsledky byly v pořádku, tak jsem trošku snížil bílkovinu, vyměnil složení proteinu a zlepšilo se to. Poté, jako opravdu každý rok, jsem měl problém se zubem, 14 dnů do závodu jsem dostal akutní zánět, který mě v noci bolestí budil a otékal mi obličej, nemohl jsem pořádně jíst a vzhledem k tomu, že jsem měl na den asi 8 jídel, jsem to nechtěl nechat tak. Zajel jsem si na pohotovost, tam mi zub rozvrtali, uvolnili bolest, ale díru nechali, takže 2 dny na to jsem byl u lékaře znovu a zub musel ven. Stehy mi dost vadily při jakémkoliv jídle, ale zub se zahojil poměrně rychle. Minulou přípravu jsem musel trhat osmičku den po závodu a u první přípravy jsem si týden před závody vylomil část zubu mrkví, takže příští přípravu kupuji mouthguard nebo blend-a-dent :)
 
3. Jaké bylo focení s NUTRENDem?
 
Focení v Ostravě a následně v Olomouci bylo skvělé, náročné, ale fotky jsou krásné a focení jsem si užil. Musím říct, že NUTREND měl vše připraveno, přesně věděl, co chce nafotit a natočit a tým byl naprosto profesionální. Dopředu jsem měl domluvenou stravu na dva dny přesně tak, jak jsem si řekl, a bydlení a vstup do fitness bylo taktéž obstaráno. Za mě to byla opět skvělá zkušenost v mém domácím prostředí. Natočili jsme 4 videa a myslím si, že fotky se povedly na výbornou. Focení je jedna z věcí, která mě vždycky bavila, je u toho legrace a když se sejde hezké počasí a tým profesionálů, tak jsou výsledky skvělé! Už se těším na další natáčení nebo focení. 
 
4. Jaký byl den závodu?

Den závodu byl hlavně dlouhý, nevím, z jakého důvodu se organizátoři rozhodli váhové a kategorie klasické kulturistiky posunout až na samotný konec dne, když závodnice v bikini fitness nemusí kontrolovat retenci vody, manipulovat se solí a hlídat se každou hodinu, jestli se forma nemění například nervozitou nebo stresem. Já věděl, že bude zpoždění, vždycky bývá, a taky hned ze startu se nabralo zpoždění 2 hodiny. V ten moment jsem věděl, že minimálně do 20:00 se nedostanu na pódium a budu muset celý den ležet, pózovat, aby se svaly ještě vytvrdily, odtékala voda a nemohl jsem pít. Takže celý den bez vody a čekání na samotný večer, kdy plno diváků už bylo doma u televize. Pořád jsem se celý den cítil takový slabý, i když jsem dva dny na to plnil svaly cukry. Jakmile ale zavolali konečně moji kategorii, ať se nachystáme po pódium, všechno odpadlo a bylo mi skvěle. Na pódiu jsem si to maximálně užil, forma byla životní, troufám si říct ze všech závodníků nejlepší, co se vyrýsovanosti týče. Na pódiu jsem se nepotil, nechytal křeče, s nikým se nepřel o pozici při povinných pózách, bylo to tak, jak to má být.  
 
5. Jaká byla atmosféra na EVLS?

Atmosféra byla nad očekávání skvělá, podpořit mě přijela většina z mého oddělení z práce, pro ně to byl zážitek snad větší než pro mě. Seznámili se s mojí babičkou, která přijela z opačné strany republiky, jenom aby mě mohla vidět. Všichni fandili tak, že jsem je slyšel snad u každé pózy, bylo to skvělé, po závodech jsem se s nimi prostě musel vyfotit. Expo se mi moc líbilo a i tam byla atmosféra velice příjemná. EXPO jsem si užil na stánku NUTRENDU, kde jsem mohl poznat osobně všechny atlety, byla to úžasná akce, kterou tam žádný jiný stánek neměl a cítil jsem opravdu hrdost.
 
6. Co Tvé pocity z výsledku a celkové shrnutí přípravy?

Tak nikdy nemůžete být spokojeni se 4. místem, ale já jsem. Pocity byly smíšené a stále asi budou, neboť klasická kulturistika je hlavně o připravenosti, nemůžete zkrátka přijít s tím, aniž byste neměli proužkované nohy, tricepsy, prsa a zadek. Vyrýsovanost musí být perfektní, stejně tak jako symetrie těla, neboť „klasici“ by měli představovat vyrovnanost a celkovou estetiku. Já už zpětně mohu s klidnou hlavou říci, že jsem byl v mé kategorii nejvíce vyrýsovaný, což byl můj cíl, bohužel panel rozhodčích dal přednost vyšším svalovým objemům na úkor připravenosti. Já taky navážil 105,5 kg, tedy s 4 kg rezervou ve svalech.
 
7. Co Tě čeká dál a kam se chystáš?

Hned další týden po soutěži, jsem už jako každý rok letěl do Německa nafotit nějaké tematické fotky, je škoda nevyužít plnosti svalů po soutěži, tak je třeba to pěkně zachytit na objektiv. Dále bude následovat pauza, kdy se budu chtít věnovat práci více než kulturistice, hodně jsem ji kvůli soutěži zanedbával a dost věcí budu dohánět až do Vánoc. Samozřejmě, že cvičit nepřestanu a formu bych chtěl nějakým způsobem uchovat koukatelnou. Začátkem roku bych zahájil objemovou přípravu zatím bez ambic, přece jenom musím ty 4 kg nabrat a vzhledem k mé postavě to nebude lehký úkol, ale já věřím, že pokud budu pod NUTRENDem a budu mít veškerou suplementaci, zase tak složité to nebude!
 
 

Seznam produktů

N1 SHOT

N1 SHOT

od 35

31 bez DPH

HYDRO WHEY

HYDRO WHEY

od 774

673 bez DPH