Pawel Rzadkosz dokázal vylepšit formulový rekord polských jezdců na trati v Limanowe | NUTREND.cz -

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Pawel Rzadkosz dokázal vylepšit formulový rekord polských jezdců na trati v Limanowe

Pawel Rzadkosz dokázal vylepšit formulový rekord polských jezdců na trati  v Limanowe

Datum: 1.8.2019

Po testování na slovenském okruhu Slovakiaring se tým Nutrend racing přesunul s vozem Lola B03/51 k severním sousedům do Polska, kde hned o víkendu pokračoval mezinárodní šampionát - FIA European Hillclimb Championship. Zde se za volantem týmového monopostu představil domácí jezdec Pawel Rzadkosz.

Sobota i neděle se počítaly jako samostatné závody do polského mistrovství a neděle byla především o hodnocení do evropského šampionátu.

Trať v Limanowe se vyznačuje především svoji extrémní kluzkostí. Pawel, který tuto domácí trať zná  skvěle,  se v tréninkových jízdách  věnoval především hledání limitů vozu. První závodní jízda a čas 2.14.791 řadí Pawla na 5.místo v polském mistrovství. Zároveň v této jízdě dokázal vylepšit formulový rekord polských jezdců na této trati! V druhé sobotní závodní jízdě vylepšuje hodnotu svého času na 2.14.052 a potvrzuje tak svoji 5.příčku v absolutním hodnocení polského šampionátu. Zároveň také opět vylepšuje místní rekord.

V nedělní den čekalo  Pawla především porovnání s evropskou špičkou. Start do první závodní jízdy se povedl, mezičasy vypadaly skvěle, ale bohužel ve vrchní části tratě přišla drobná jezdecká chyba, díky které se jezdec dostal do opačného směru jízdy. Tato událost bohužel uzavřela veškeré naděje na umístění. Druhou jízdu Pawel absolvoval už  především jako exhibici pro radost a pro fanoušky.

I přes nedělní  neúspěch si Pawel z Limanowe odváží  krásný výsledek a  již o tomto víkendu absolvuje slovenský podnik „Jankův vršok“ . Druhá část týmu pak zavítá do německého Osnabrücku, kde Václav Janík absolvuje další podnik mezinárodního seriálu FIA Cup.

Fotogalerie