Pekelný závodní víkend Ecce Homo | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Pekelný závodní víkend Ecce Homo

Pekelný závodní víkend Ecce Homo

Datum: 10.6. 2015

Nutrend Racing team má za sebou nejslavnější závod do vrchu v České republice, šternberský Ecce Homo. Tento podnik letos slavil jubileum v podobě 110 let od prvního závodního počinu. Domácí závod je každoročně vrcholným podnikem Nutrend Racing teamu a letos si na tuto legendární osmi kilometrovou trať připravil pětici závodních speciálů.

Jiří Svoboda, Petr Trnka a Václav Janík (všichni NUTREND Racing) ve skupině sportovních prototypů závodili s evropskou špičkou v čele se Simone Faggiolim - úřadujícím mistrem Evropy. Václav Janík navíc usedl za volat zcela nového prototypu Norma, na kterém měl ujeto jen necelých 50 kilometrů. Na startovní čáru Ecce Homo se za Nutrend Racing také postavili Jan Čermák a Karel Hubáček.

Karel Hubáček s BMW byl na trati prvním jezdcem týmu a potěšil pokořením vlastního maxima. Dařilo se i Janu Čermákovi v monopostu Lola, který předvedl kvalitní výkon a završil závodní víkend časy pod hranicí 3 minut a deseti sekund. Dobrých výsledků se podařilo dosáhnout i trojici startující ve skupině E2-SC. Sportovní prototypy byly a jsou chloubou závodů do vrchu a diváci se tradičně nejvíc těší právě na tyto speciály, které dosahují těch nejkratších časů. Jiří Svoboda zvládl pokořit kopec Ecce Homo se svojí Normou v novém osobním maximu, ale i tak jeho výkon nestačil na Petra Trnku, který držel třetí nejrychlejší čas ve třídě dvoulitrů. Dvojice svoje domácí představení zakončila na třetím a čtvrtém místě ve třídě. Nejrychlejším jezdcem Nutrend Racing byl v průběhu víkendu Václav Janík. V prvním nedělním výstupu zaznamenal čas 3:01 a byl jen malý krůček od pokoření vysněné tříminutové hranice. Zároveň Václavovi patřila průběžná čtvrtá příčka v rámci hodnocení skupiny E2-SC. Absolutním vítězem letošních závodů je Ital Simone Faggioli, kterému již po sedmé v řadě ve Šternberku patří stupínek nejvyšší.

Jak zhodnotil jubilejní Ecce Homo Šternberk lídr Nutrend Racingu Václav Janík? „Časomíra se sice nakonec nezastavila s počáteční cifrou označující výkon pod tři minuty, ale to není pro mě až tak podstatné. V průběhu víkendu jsem si ověřil vlastnosti nového vozu a s jistotou můžu říct, že přechod z formule do Normy byl tím správným krokem. Dalším správným krokem bylo použití nového výrobku SMASH UP ENERGY od společnosti NUTREND. Tento energetický nápoj mě udržoval v koncentraci po celou dobu závodu. Pochvala také patří celému týmu, když všechny vozy dokázaly závod dokončit a zároveň všichni kolegové z týmu předvedli kvalitní výkony.“

Po domácím Ecce Homo Šternberk bude dalším závodem pro Nutrend Racing slovinské Gorjanci, kde bude tým opět bojovat o pořadí do hodnocení evropského poháru FIA v termínu 20. -21. června.