Profesionální aktivita - fotbal | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Profesionální aktivita - fotbal

Datum: 25.2.2014

Dobrý den, je mi 30 let, hraji fotbal (krajský přebor) a hokej. V týdnu mám minimálně 2 tréninky a o víkendu zápas. Po každém tréninku a hlavně po zápase jsem hodně unaven a bolí mě hlava. U doktora mi bylo řečeno, že nedodržuji pitný režim. Nyní pitní režim v podobě různých minerálek dodržuji, ale na mé obtíže to nemá vliv. Navíc mám od 15 let problémy s klouby. Poraďte mi, prosím, jaké mám používat produkty. Děkuji za rady. Martin

Rozhodně byste měl zvýšit příjem sacharidů, protože po tréninku či zápase máte vyčerpaný svalový glykogen, což souvisí s vaší únavou. Řešením je použití sacharido-proteinového koncentrátu, sachariďáku, tzv. gaineru. Co nejdříve po tréninku (zápase) zkonzumujte jednu dávku produktu podporující kvalitní regeneraci REGENER anebo gaineru MASS GAIN. Pokud se budete i tak cítit unaven, pak zopakujete tuto dávku ještě jednou, zhruba po 45 minutách.

Vaše celková výkonnost přímo souvisí právě s naplněním svalové buňky svalovým glykogenem, tedy hlavním energetickým zdrojem (společně s tuky) při tomto druhu pohybové aktivity. Ovšem množství svalového glykogenu je velmi omezené - na rozdíl od tuků - a proto musíte jeho doplnění věnovat mimořádnou pozornost. Doplnění sacharidů je ovšem otázkou celkového stravovacího režimu celého dne a musí začít již ráno bohatou sacharidovou snídaní (např. ovesné vločky s jogurtem a medem). Pokud se cítíte unaven již před tréninkem, můžete si dát dávku MASS GAIN ještě hodinu před tréninkem (rozmíchat pouze ve vodě, nikdy ne v mléku!). Pokud se cítíte unaven i v průběhu aktivity, tak můžete potřebnou energii v průběhu aktivity můžete dodávat pomocí energetického gelu CARBOSNACK anebo energetických tablet, které se rozpouští v ústech CARBONEX.

Řešením pitného režimu není konzumace minerálek, ale iontových nápojů, které Vám dodají potřebné minerály, ztracené pocením a také sacharidy, tedy energii, kterou v průběhu zátěže potřebujete. Doporučuji Vám přípravek UNISPORT (používat a ředit dle návodu) anebo ISODRINX, a to isotonicky naředěný (1 plná odměrka rozmíchaná v 500 ml vody). UNISPORT můžete používat při trénincích a při náročných zápasech rozhodně doporučuji ISODRINX. Nicméně ISODRINX je vhodnou variantou kvalitního pitného režimu i pro tréninky.

Po tolika letech hraní fotbalu a hokeje by byl spíše zázrak, abyste neměl problémy s klouby. Bohužel jste tyto problémy blíže nespecifikoval, ale jistě se bude jednat o opotřebování chrupavek kloubů, tedy určitý stupeň artrózy a úponového aparátu svalů. V každém případě potřebujete přípravek na regeneraci chrupavek a jejich obnovení a musíte dodat kloubům a šlachám potřebnou výživu ve formě kolagenu - k tomuto účelu se nejlépe hodí FLEXIT DRINK. Pokud potřebujete stimulovat Váš výkon, použijte před tréninkem (zápasem) GUTAR.

Co se týče bolesti hlavy, ta může mít tisíce příčin a pokud nedojde k zlepšení vlivem mnou navrhovaných opatření, tak se musíte nechat vyšetřit, nejspíše na neurologii.
 
 

Seznam produktů