Profesionální aktivita - fotbal | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Profesionální aktivita - fotbal

Datum: 25.2. 2014

Dobrý den, je mi 30 let, hraji fotbal (krajský přebor) a hokej. V týdnu mám minimálně 2 tréninky a o víkendu zápas. Po každém tréninku a hlavně po zápase jsem hodně unaven a bolí mě hlava. U doktora mi bylo řečeno, že nedodržuji pitný režim. Nyní pitní režim v podobě různých minerálek dodržuji, ale na mé obtíže to nemá vliv. Navíc mám od 15 let problémy s klouby. Poraďte mi, prosím, jaké mám používat produkty. Děkuji za rady. Martin

Rozhodně byste měl zvýšit příjem sacharidů, protože po tréninku či zápase máte vyčerpaný svalový glykogen, což souvisí s vaší únavou. Řešením je použití sacharido-proteinového koncentrátu, sachariďáku, tzv. gaineru. Co nejdříve po tréninku (zápase) zkonzumujte jednu dávku produktu podporující kvalitní regeneraci REGENER anebo gaineru MASS GAIN. Pokud se budete i tak cítit unaven, pak zopakujete tuto dávku ještě jednou, zhruba po 45 minutách.

Vaše celková výkonnost přímo souvisí právě s naplněním svalové buňky svalovým glykogenem, tedy hlavním energetickým zdrojem (společně s tuky) při tomto druhu pohybové aktivity. Ovšem množství svalového glykogenu je velmi omezené - na rozdíl od tuků - a proto musíte jeho doplnění věnovat mimořádnou pozornost. Doplnění sacharidů je ovšem otázkou celkového stravovacího režimu celého dne a musí začít již ráno bohatou sacharidovou snídaní (např. ovesné vločky s jogurtem a medem). Pokud se cítíte unaven již před tréninkem, můžete si dát dávku MASS GAIN ještě hodinu před tréninkem (rozmíchat pouze ve vodě, nikdy ne v mléku!). Pokud se cítíte unaven i v průběhu aktivity, tak můžete potřebnou energii v průběhu aktivity můžete dodávat pomocí energetického gelu CARBOSNACK anebo energetických tablet, které se rozpouští v ústech CARBONEX.

Řešením pitného režimu není konzumace minerálek, ale iontových nápojů, které Vám dodají potřebné minerály, ztracené pocením a také sacharidy, tedy energii, kterou v průběhu zátěže potřebujete. Doporučuji Vám přípravek UNISPORT (používat a ředit dle návodu) anebo ISODRINX, a to isotonicky naředěný (1 plná odměrka rozmíchaná v 500 ml vody). UNISPORT můžete používat při trénincích a při náročných zápasech rozhodně doporučuji ISODRINX. Nicméně ISODRINX je vhodnou variantou kvalitního pitného režimu i pro tréninky.

Po tolika letech hraní fotbalu a hokeje by byl spíše zázrak, abyste neměl problémy s klouby. Bohužel jste tyto problémy blíže nespecifikoval, ale jistě se bude jednat o opotřebování chrupavek kloubů, tedy určitý stupeň artrózy a úponového aparátu svalů. V každém případě potřebujete přípravek na regeneraci chrupavek a jejich obnovení a musíte dodat kloubům a šlachám potřebnou výživu ve formě kolagenu - k tomuto účelu se nejlépe hodí FLEXIT DRINK. Pokud potřebujete stimulovat Váš výkon, použijte před tréninkem (zápasem) GUTAR.

Co se týče bolesti hlavy, ta může mít tisíce příčin a pokud nedojde k zlepšení vlivem mnou navrhovaných opatření, tak se musíte nechat vyšetřit, nejspíše na neurologii.
 
 

Seznam produktů

UNISPORT

UNISPORT

260

226 bez DPH

REGENER

REGENER

350

304 bez DPH

CARBONEX

CARBONEX

120

104 bez DPH

ISODRINX

ISODRINX

249

217 bez DPH