První závod Pražského MTB poháru 2014 | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

První závod Pražského MTB poháru 2014

První závod Pražského MTB poháru 2014

Datum: 25.3. 2014

Úvodní závod tuzemské sezóny v olympijském cross country horských kol, Pražský MTB pohár, jehož je společnost NUTREND partnerem, přivítal závodníky a diváky pouhými pěti stupni nad nulou, vytrvalým deštěm a bahnem.

Absolutní kontrast oproti sobotnímu tréninku, kdy jsme na pestré a technické trati zličínského Bike parku za slunečného počasí mohli pozorovat desítky trénujících bikerů.

Přes nepříznivé počasí se ale v Praze představil celý český peloton horských kol. Z absolutní špičky chyběli pouze Ondřej Cink a olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý, který si ale závod nenechal ujít jako divák a přijel podpořit svého bratra Jana, který startoval v kategorii juniorů.

Vítězem kategorie Elite mužů se stal Jan Škarnitzl (Sram Rubena Trek) před Jiřím Novákem (Bart Brentjens Superior) a Václavem Ježkem (IVAR CZ Author Team). V kategorii žen předvedla velmi dobrý výkon Tereza Huříková (Specialized Racing XC), která zvítězila před Jitkou Škarnitzlovou (Giant Cycling Point) a Karlou Štěpánovou (Kona Cycling Point).

Kategorii juniorů, stylem start – cíl, dominovali Jan Rajchart a Barbora Průdková (oba NUTREND Specialized Racing) a navázali tak na vynikající výkony, které předvedli na závodech na Kypru.

Fotogalerie

FOTO: Michal Červený