RAGBY - nárůst svalové hmoty a ochrana svalů. | NUTREND.cz - Oficiální e-shop
Menu
 • NARTES
 • Váš košík: 0,00 0

  RAGBY - nárůst svalové hmoty a ochrana svalů.

  Datum: 21.2.2014

  Dobrý den, rád bych se zeptal, jaké výrobky byste mi doporučili. Rád bych nabral svalovou hmotu (pravidelně jím a pravidelně posiluji), avšak každé úterý a čtvrtek mám zhruba hodinu a půl po posilovně trénink ragby. Jelikož jsou tyto dny velice vyčerpávající, potřeboval bych vědět, jaké produkty a v jakém množství bych měl brát ráno, před posilkou, po posilce, před ragby a po ragby. Eventuálně večer, abych neztrácel svalovou hmotu. Věk 18 let, váha 78 kilo a výška 190 cm. Předem děkuji za odpověď.

  Zjevně dosud nepoužíváte žádné doplňky výživy. A to je chyba, protože minimálně po tréninku jsou nezbytné sacharido-proteinové koncentráty. A to i kdybyste "jenom" posiloval, ale vy máte k tomu navíc ragby. A upřímně říkám, že pokud po posilovně zařazujete ještě další namáhavou a jistě v tomto případě vyčerpávající sportovní aktivitu, tak tím v každém případě (ať již učiníte jakékoli výživové opatření) narušíte anabolické (svaly budující) procesy a poskytnete prostor právě nežádoucím katabolickým (svaly devastujícím) procesům.
  Samozřejmě, že tento nežádoucí stav je možné účinně potlačit, aby negativní dopady byly co nejmenší. A to právě výživovými opatřeními jak před tréninkem, tak po tréninku.
  V den, kdy kromě posilování máte ragby, byste měl věnovat zvýšenou pozornost příjmu sacharidů - a to se týká již snídaně. Doporučuji buď klasické ovesné vločky nebo kaši B4 ACTIVITY. Před posilovacím tréninkem bych opět doporučil kaši B4 ACTIVITY, tu můžete použít i případně před tréninkem ragby. Ale vždy nejméně 90 minut před ním. Po posilovacím tréninku si dejte gainer MASS GAIN (vypijte vždy v průběhu 20 – 30 minut po skončení tréninku) a cca za 1-1,5 hodiny si dejte 100 % WHEY PROTEIN. V den, kdy následuje trénink ragby, postupujte před posilovacím tréninkem stejně, po tréninku si dejte MASS GAIN (bezprostředně). Pokud máte hlad, můžete si dát tyčinku VOLTAGE ENERGY CAKE nebo opět kaši B4 ACTIVITY. 45 minut před tréninkem ragby použijte větvené aminokyseliny AMINO BCAA MEGA STRONG a pokud jste unaven a potřebujete např. energii, tak můžete použít energetický gel ENDUROSNACK. Po tréninku doporučuji další dávku MASS GAIN, k tomu opět AMINO BCAA MEGA STRONG. Následně cca za 1-1,5 hodiny použijte opět syrovátkový proteinový koncentrát 100 % WHEY PROTEIN a před spaním "pomalé" bílkoviny, speciální noční protein COMPRESS N.T. Takto by se mohla vaše regenerace blížit k optimu. Nezapomínejte během ragby na pitný režim a používejte iontové nápoje, doporučuji ISODRINX v hypotonickém ředění (1 odměrka rozpuštěná v 700 – 800 ml vody).

  Seznam produktů

  Diskuse

  NUTREND D. S., a.s. www.nutrend.cz, Chválkovice 604, 779 00 Olomouc, Pro navigaci GPS použít adresu: Železniční 604, Olomouc, GPS Loc:49°36'29.3"N 17°17'46.99"E,
  tel: +420 583 842 510, Zákaznická linka: +420 800 750 750, email: nutrend@nutrend.cz

  NUTREND D. S. je výrobce doplňků stravy a potravinových doplňků pro zvláštní výživu.

  Copyright © 2006-2018 NUTREND D. S., a.s. All Rights Reserved. www.nutrend.cztoplist