Razým a Vrabcová-Nývltová bodovali v Lahti | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Razým a Vrabcová-Nývltová bodovali v Lahti

Razým a Vrabcová-Nývltová bodovali v Lahti

Datum: 3.3. 2014

Další skvělé výsledky si na sklonku sezóny připsali čeští běžci na lyžích. Ve finském Lahti zazářili Eva Vrabcová-Nývltová a Aleš Razým.

Světový pohár v běžeckém lyžování se ve svém závěru přesunul na sever Evropy, kde ve finském Lahti pokračovaly závody na 10 a 15 km volně. Nejvýše držela český prapor dle očekávání Eva Vrabcová-Nývltová prožívající životní sezónu. Hrdinka závěrečné olympijské třicítky dojela v Lahti jedenáctá, z neseverských zemí se před ni natlačila jen Francouzka Hugueová. "Jedenáctá na severu? Kdo by to čekal?" smála se česká jednička, před níž a Francouzkou byly hned čtyři Norky, tři Finky a dvě Švédky. "Mně už se to letos stalo několikrát. Někdy jsem dokonce neseverské startovní pole vyhrála. Je to zajímavé. Netuším, proč jsou tak výjimečné, ale v posledních sezonách to tak u ženských prostě je," konstatovala Vrabcová-Nývltová.

Dalším umístěním atakujícím světovou špičku si česká lyžařka pojistila skvělou čtrnáctou příčku v průběžném hodnocení Světového poháru. "Veliká spokojenost. Navíc v těchto podmínkách, které já naprosto nesnáším - bořilo se to a pořád jsem musela hlídat nohy. Trošku mě štve to desáté místo, ale i tohle je pro mě veliký úspěch."

Z českých mužů si s rozbředlou finskou tratí nejlépe poradil Aleš Razým. Do závodu na 15 km startoval jako osmý, dravě ovládl průběžné pořadí na všech mezičasech a právem mu na chvíli patřilo křeslo pro průběžného lídra závodu. Z něj ho sesadil až Něměc Notz a Razým si konečnou dvacátou příčkou připsal slušný přísun bodů

Gratuluje nejen Svaz lyžařů ČR, ale i společnost NUTREND, která je jeho partnerem.
 

 
Aleš Razým foto: Svaz lyžařů ČR