Regenerace aneb jak dobít baterky | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Regenerace aneb jak dobít baterky

Regenerace aneb jak dobít baterky

Datum: 7.9.2021

Regenerace je stejně důležitá jako trénink. U každého z nás ale probíhá jinak. Někomu se stačí pro regeneraci vyspat a někdo jiný potřebuje dva dny bez zátěže, aby jeho tělo zregenerovalo a bylo připravené na další trénink. Tělu ale s regenerací můžeme pomoci a celý proces tak urychlit.

Dostatek spánku a odpočinku je základ, doba spánku by neměla být kratší než 6 hodin. Tělo během spánku samospouští regenerační procesy a pokud se dobře vyspíte, tak vstanete ráno jako rybičky. 

Saunování a otužování. Střídaní tepla a zimy urychluje proces regenerace, a navíc posiluje imunitu! Nemusíte kvůli tomu hned lézt do nejbližšího horského potoka, regeneraci nastartujete stejně dobře i ve sprše. 

Masáže jsou rozhodně vzpruhou pro unavené svaly, navíc působí blahodárně i na psychiku. K regeneraci vám pomohou i automasáže například pomocí regeneračního pěnového válce nebo poslední dobou velmi oblíbené masážní pistole. Dobře ale poslouží i protahování nebo jiný druh aktivní regenerace jako chůze, výklus nebo jóga, ať už na konci tréninku nebo mimo něj.

S regenerací nám mohou pomoci i některé doplňky stravy. Třeba ty, které obsahují potřebné vitamíny a minerály, pro správné fungování těla a regeneračních procesů nebo doplňky stravy pro regeneraci přímo určené. Jejich vhodná volba se odvíjí i od fyzické aktivity a tréninku.