Regenerace - nenechte zvítězit vyčerpání! | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Regenerace - nenechte zvítězit vyčerpání!

Datum: 26.2. 2014

Jakákoli fyzická činnost je nezbytně provázána s únavou, která často může vést až k poklesu fyzického výkonu. Únava se stává postupně intenzivnější a v určitý moment je nutné činnost přerušit. V nejhorších případech únava způsobí nepříjemné zranění. Základní schéma procesu, který probíhá při fyzické činnosti, je následující: zátěž – únava – zotavení (regenerace).

Výše zmíněný proces je cyklický a po kvalitní regeneraci může následovat opět zátěž a celý cyklus se opakuje. Tento cyklus se prolíná celým našim životem, protože se pochopitelně nejedná pouze o únavu spojenou se sportovní aktivitou, ale i např. s pracovní činností. V průběhu regenerace dochází k obnovení vyčerpaných energetických zdrojů, k obnovení rovnováhy a úpravě regulačních a koordinačních mechanismů. Rychlost a kvalitu regenerace ovlivňuje charakter předchozího zatížení, jeho intenzita, délka zatížení a charakter odpočinku.


Regenerace je záležitost komplexního přístupu a využívá celou řadu prostředků: od pedagogických, přes psychologické a farmakologické, až po prostředky biologické. Rozhodně nesmíme pominout obvyklé prostředky jako jsou například masáže nebo vodní procedury. Dnes nás budou ale zajímat především zástupci sportovní výživy.

Jaké jsou tedy základní úkoly regenerace z pohledu výživy? Co největší doplnění jaterního a svalového glykogenu a maximální nasycení svalové buňky sacharidy. Základní a nejdůležitější opatření pro co nejdokonalejší regeneraci musíme provést ihned po fyzické aktivitě – čím dříve, tím lépe. Vždyť již v krátké době po výkonu dojde k návratu funkcí organismu až na 80 – 85 % výchozí úrovně při dodržení zásad regenerace. S doplněním sacharidů je třeba začít téměř ihned po dokončení zátěže, ideálně do 20 minut po ukončení pohybové aktivity.

Jaké jsou tedy výživové prostředky, které můžeme při regeneraci uplatnit?
Jako správné řešení nabízíme sacharidové a protein-sacharidové koncentráty, které nám zajistí dodávku důležitých rychle vstřebatelných cukrů, popř. i bílkovin, bezprostředně po fyzické zátěži.

Doporučujeme špičkový sacharidový nápoj REGENER, speciální regenerační formuli určenou pro vyčerpaný organismus po fyzickém výkonu. REGENER dodá dostatečné množství sacharidů, minerálů a vitamínů pro maximálně rychlý nástup regeneračních procesů. Nápoj obsahuje také řadu funkčních látek podporující regeneraci (BCAA, glutamin, arginin aj.). Pokud cítíte po fyzické zátěži větší vyčerpání a chcete proces regenerace zintenzivnit, zopakujte dávku REGENERu nebo vyzkoušejte protein-sacharidový koncentrát ENDURO GAINER. Připravte si koktejl a dodejte tělu kromě sacharidů také bílkoviny, které bývají při náročnější fyzické zátěži dalším zdrojem energie.

Počítat s částečnou degradací bílkovin a využití aminokyselin jako zdroje energie musíme vždy. Náš organismus vždy využívá pro energetické krytí i určitý podíl bílkovin a tento podíl se zvyšuje, pokud je výkon dlouhodobý a krátí se nám zásoby dobře využitelné energie. Abychom tento nežádoucí stav co nejvíce eliminovali, je velmi vhodné použít před výkonem větvené aminokyseliny BCAA. Vyzkoušejte ENDURO BCAA, čistou krystalickou formu aminokyselin BCAA L-Leucin, L-Isoleucin a L-Valin v optimálním poměru 2:1:1 pro zatěžovaný organismus. Jejich dodáním před výkonem předcházíme už zmíněné nežádoucí degradaci svalové hmoty.

Nezapomínejte také na vaše klouby, které jsou pohybovou aktivitou zatěžované. Proto dopřejte vašim zatěžovaným kloubům kvalitní výživu v podobě produktu ENDURO FLEXIT. Obsahuje komplex klíčových látek pro ochranu, regeneraci a výživu pojivové a kostní tkáně. Kromě glukosamin sulfátu, chondrotin sulfátu a MSM, ENDURO FLEXIT navíc obsahuje také Aloe Vera s protizánětlivými účinky.
Touto komplexní suplementací podpoříte tedy nejen regeneraci jaterního a svalového glykogenu, ale i regeneraci samotné svalové hmoty a také zatěžovaných kloubů. Podaří se vám nejen téměř úplně doplnit vyčerpané zdroje energie, ale i ochránit svalovou hmotu před nežádoucí devastací náročným tréninkem.

Pokud si chcete sportování opravdu užít, neměla by pro vás vyjížďka končit sesednutím z kola. Sport není jen potěšení, někdy může i bolet. Regenerace je proces, při kterém dochází k navrácení organismu zpět do rovnováhy. To znamená, že dochází nejen k obnovení energetických zásob, ale i k obnově poškozených tkání a srovnání vodního a elektrolytového prostředí. Kvalitní regenerace je stavební kámen vaší progresivně se zvyšující výkonnosti. Umožní vám navyšovat tréninkové dávky. Pomůže vám posunout hranice vašich možností zase o kousek dál. Bez kvalitní regenerace není absolutně možné dosáhnout sportovní pokroku. Dovolí vám vrhnout se druhý den opět na to, co vás opravdu baví.

Seznam produktů

REGENER

REGENER

350

304 bez DPH