Rozhovor s Michalem Kulštejnem | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Rozhovor s Michalem Kulštejnem

Rozhovor s Michalem Kulštejnem

Datum: 9.9. 2015

Rozhovor s Michalem Kulštejnem o přípravě na podzimní soutěže.

Michale, nyní se připravuješ na soutěž Arnold Classic Amateur v Madridu a Olympia Amateur v Praze. Jak jde příprava?
Příprava jde skvěle, díky podpoře kterou mi dávají sponzoři a hlavně neomezené množství suplementů od Nutrendu mi absolutně nic nechybí. Neumím trénovat „pimpam“, a proto dávám do tréninku a přípravy absolutně vše a vše sem jí také podřídil. Nejen práci, ale i společné dovolené s rodinou. Dělám vše, co mohu, abych uspěl. Chci tak oplatit důvěru sponzorů, že vsadili na správného koně.
 
S jakým cílem půjdeš do závodů?
Jednoznačně bych rád vyhrál a posunul se zase o kus dál. Pokud se tak stane, tak určitě zažádám o profi licenci, abych mohl závodit v USA, tady v Evropě už budu mít ty lákavé mezinárodní soutěže objeté.
 
Vloni jsi skončil 4. na Arnold Classic Europe Amateur v Madridu. Co si letos udělal jinak, aby ses posunul výše?
Nejde pouze o závěrečnou přípravu, já se v podstatě na tyto závody začal připravovat hned po návratu z loňského Arnold Classic. V únoru, kdy jsem podepsal smlouvu se společností Nutrend, dostala příprava úplně jiný rozměr a já si začal věřit, že to letos může dopadnout dobře. Nejenže jsem šel do závěrečné přípravy s větším podílem hmoty, ale také v lepší kvalitě. Tu mi zajistily suplementy od Nutrendu a za to, že jsem se nedostal přes 12% tuku, i přesto, že objem byl dost velký, vděčím spalovači FEVER PLUS. Od rána mě nakopává tak, že mám celý den tak aktivní, že nemám ani potřebu odpočívat.
 
Říkáš víc svalů a lepší forma, nebude to právě na škodu? O kategorii Physique se mluví , že za velké svaly často závodníci nepostupují ani do semifinále.
:-) no, velké svaly, to je úhel pohledu. Já osobně plánuji vyjít s váhou 86kg a při výšce 178 cm mi to nepřijde přehnané. Kulturista by při mé výšce měl mít minimálně 100kg po dokonalém odvodnění o které mi osobně až tak nejde. Jde o to, že obě soutěže, na které se chystám, jsou jakousi vstupenkou mezi profesionály. Proto se připravuji tak, abych byl alespoň konkurence schopný i mezi nimi, kdyby se to podařilo.
 
Stala se nějaká výrazná změna ve tvém jídelníčku a suplementaci, aby to letos dopadlo tak, jak chceš?
Jak jsem říkal, ta změna byla celý rok, ale pokud se bavíme o konkrétní přípravě posledních 10 týdnů, tak na rozdíl od loňska jsem už neexperimentoval a šel najisto. Mé největší zbraně v jídelníčku byly- MAXIMÁLNÍ PITNÝ REŽIM!!!!!!!, bílkoviny do 2g/kg a převážně dělená strava. Sacharidové vlny jsou ale samozřejmostí. Co se suplementů týče, tady mi jistotu dával FEVER PLUS a absolutně spokojený jsem byl s TAURINEm. Celá příprava byla o poznávání jeho účinku na organismus v různých dávkách. Ale v přípravě mi také nechybí hlavně BCAA MEGA STRONG kapsle a čistý ARGININE. V této přípravě jsem si hrál s čistými aminokyselinami. Už teď mi dala příprava strašně hodně, protože všechno co dělám si navrhuji sám, a za případnou chybu zaplatím také sám :-).
 
Říkal jsi, že změna v přípravě byla velká. A co změna v tréninku?
Vloni jsem nevěděl, jak se připravit (ne moc velký, ne moc malý, ne moc vyrýsovaný a ne moc tlustý.) V tréninku jsem se hlavně zaměřil na slabiny, které jsem měl. Co se ostatních partií týče, tam jsem se věnoval komplexnímu tréninku ve formě crossfit, na který jsem vsázel co se tvrdosti svalů a útlejší postavy týče. Ale bohužel, letos se mi stávají zvláštní zranění, které mi brání dělat crossfit naplno :-(. Od blokace krční páteře, přes vyvrtnutí kolene až po skřípnutí kůže na břichu mezi opaskem a činkou při mrtvém tahu. A to tak, že jsem si myslel, že ji půjdu zašívat :-). Modřinu už mám dva týdny a pořád nemizí. Vloni to byl biceps, letos břicho :-)