Specialized Enduro serie 2014 | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Specialized Enduro serie 2014

Specialized Enduro serie 2014

Datum: 18.6. 2014

Po čtrnácti dnech se Specialized Enduro serie 2014 přesunula z Koutů do dalšího místa České republiky, na liberecký Ještěd. Enduro Race Ještěd byl novinkou letošního seriálu a všichni byli zvědaví, co místní kluci z Freeride teamu Ještěd na domácí půdě připraví.

Každý znalý místního kopce tušil, že si budou muset závodníci dobrý výsledek pořádně zasloužit. na závodníky dobrý výsledek úplně zadarmo. Na závodníky čekalo 6 RZ, z toho 3 vedly po tratích Bikeparku Ještěd a 3 po trailech na druhé straně ještědského hřebenu v okolí Sportovního areálu Ještěd. Celková délka závodu činila 33 km, časový limit závodu byl 4 hod 30 minut a součástí byly 2 výjezdy lanovkou Skalka. Nakonec ti nejrychlejší absolvovali měřené úseky za necelých 24 minut. Parametry závodu i jednotlivých RZ tedy nevěstily dopředu nic tak strašného.

Skvělé druhé místo v celkovém hodnocení vybojoval člen NUTREND Teamu Michal Prokop, který poslední dobou bojuje se zdravotními problémy a trápí ho vyhřezlá ploténka. I přes tento hendikep a 2 pády v první erzetě dokázal zajet druhý nejlepší čas.

"Byl to fyzicky velmi náročný závod. Erzety nic neodpustily a nedaly žádný prostor k odpočinku. Ještěd jsem si prostě užil, škoda dvou pádů v první erzetě, ale to k enduru patří. Každý závod je dobrý a tento rozhodně také!"