Speedhiking – nový způsob poznávání hor | NUTREND.cz - Oficiální e-shop
Menu
 • NARTES
 • Váš košík: 0,00 0

  Speedhiking – nový způsob poznávání hor

  Speedhiking – nový způsob poznávání hor

  Datum: 3.4.2018

  Horský běh je pro mnohé příliš rychlý a nedává příliš prostoru užít si přírodu. Klasická turistika je naopak pomalá a pro poznání většího prostoru je potřeba spoustu času. Proto se dnes prosazuje nový sportovní směr – speedhiking, nebo-li rychlostní turistika. Text: Michal Hrabec, www.running2.cz

  Co na sebe?
  Vybavení je něco mezi turistickou a běžeckou výbavou. Lehké, ale pevné boty buď nízké nebo kotníkové, ale s pružnější horní částí kolem kotníku. Kalhoty z pevného, ale pružného materiálu, podle teploty vesta nebo bunda ideálně z Polartecu Alpha a do batohu větrovku, nebo pokud hrozí horší počasí bundu s membránou.
   
  Jaký batoh a co do něj?
  Oproti běžeckým výletům je dobré se trošku více zabalit, a tak je vhodné mít batoh s prostorem, na jídlo, pár Flapjacků, nějaká Maxinuta, Justfruit, zkrátka cokoliv, co máte rádi, a dodá vám na horách energii pro další postup. Protože se může stát cokoliv, mějte připravenou čelovku a externí nabíječku pro mobilní telefon. Nikdy nezapomeňte na vodu. To vše se pohodlně vejde do 17 litrového batohu. Volte tedy větší běžecký nebo speciální speedhikingový.
   
  Hole nejsou jen pro důchodce
  Pokud se chystáte na trasu s velkým převýšením, přibalte také lehké nordic walkingové hole. Pomohou vám zvládnout prudká stoupání i extrémní klesání. Vybírejte takové, které půjde pohodlně složit, protože se vám snadno může stát, že s nimi budete potřebovat pracovat se zkřehlými prsty.
   
  Než vyrazíte, naučte se svou výbavu dobře používat. Snadno se vám může stát, že budete potřebovat vyřešit problém za prudkého deště a vichřice, to se pak hodí cvik i při na první pohled triviálních úkonech.

  Seznam produktů

  Diskuse

  NUTREND D. S., a.s. www.nutrend.cz, Chválkovice 604, 779 00 Olomouc, Pro navigaci GPS použít adresu: Železniční 604, Olomouc, GPS Loc:49°36'29.3"N 17°17'46.99"E,
  tel: +420 583 842 510, Zákaznická linka: +420 800 750 750, email: nutrend@nutrend.cz

  NUTREND D. S. je výrobce doplňků stravy a potravinových doplňků pro zvláštní výživu.

  Copyright © 2006-2019 NUTREND D. S., a.s. All Rights Reserved. www.nutrend.cztoplist