Váš košík: 0 0
Menu

Tereza Petržilková

Datum: 12.2.2021

Trvalo přibližně rok, než jsem se naučila potřebné disciplíně a než jsem pochopila, že pokud chci dosáhnout dobrých výsledků, musím dávat tréninku hodně, a ještě něco navíc. Za půl roku systematické přípravy jsem se dostala na výkonnost, kterou jsem si stanovila jako cíl. Díky tomu jsem získala do další přípravy obrovskou motivaci a následující rok jsem se vyhoupla do popředí české špičky v běhu na 400 m. Po dvou letech soustavného trénování přišla první nominace na reprezentační akci v národní štafetě 4x400 m a s tím velká motivace do další práce.

Atletice se věnuji sedmým rokem a za sebou mám účast na mistrovství světa, halovém mistrovství světa, evropských hrách, mistrovství Evropy družstev. Pravidelně závodím v extralize v plzeňských barvách. Získala jsem několik medailí z českého šampionátu v běhu na 400 m, tři tituly se štafetou 4x400m žen, vytvořila jsem čtyři krajské rekordy a získala několik sportovních ocenění.

Mezi moje nejsilnější vzpomínky patří závod na mistrovství světa v Doha po boku třetí nejrychlejší ženy historie na 400 m. K těm nejhezčím vzpomínkám řadím atmosféru a národní rekord se smíšenou štafetou na evropských hrách. Díky atletice můžu cestovat po světě, poznávat spoustu zajímavých lidí a čím jsem na téhle cestě dál, jsem vděčnější Vašku Salcmanovi za to, že mě na dráhu přivedl.

Datum narození: 10. 9. 1993

Výška: 169 cm

Hmotnost:  55 kg

Tým: AK Škoda Plzeň

Disciplína: atletika - 400 m

Facebook: Tereza Petržilková

Instagram: terkapetrzilkova

Nejlepší výsledek: PB 53,29 s, 3 x titul MČR, 4 x 400 m