Tomáš Tvrdík | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Tomáš Tvrdík

Tomáš Tvrdík

Datum: 8.11.2017

Disciplíny: Extrémní překážkové běhy OCR / Spartan Race
Tým: SWEEP OCRA-CZ ELITE TEAM
Facebook: www.facebook.com/tomas.tvrdik.73/
Instagram: www.instagram.com/tomas_tvrda/
 
Největší úspěchy: 
  • 3. místo - Mistrovství České republiky v OCR jednotlivci
  • 1. místo - Mistrovství České republiky v OCR štafety muži
  • Mistr ČR v OCR, Vícemistr světa v týmovém závodě Spartan race
  • Mistr Evropy v týmovém závodě Spartan race
  • V​i​cemistr Evropy v týmovém závodě OCR vše 2017

Popište nám své začátky a první úspěchy:
Svůj první OCR závod jsem běžel v květnu 2016 bez jakékoliv speciální přípravy. Díky pestré sportovní minulosti (horská cyklistika, fitness, strongman), jsem se neumístil nejhůře a extrémní překážkové běhy mě učarovaly natolik, že jsem ve svém životě opět začal vše přizpůsobovat sportu. Trénink brzy začal být znát a já se začal umísťovat v první desítce, na konci léta to již byla první pětka a získaná kvalifikace na MS Spartan race. Konec sezóny byl již ve znamení medailových umístění a to dvou druhých míst v závodech Gladiator race, Predator race a sezonu 2016 jsem zakončil vítězstvím v závodě Predator race Run v Praze.

Jakou máte zkušenost se společností NUTREND a jejími výrobky?
Společnost Nutrend považuji za špičku v oboru potravinových doplňků a již z mé cyklistické kariéry, kdy jedním z partnerů našeho týmu byla právě společnost Nutrend vím, že mají velmi kvalitní výrobky, které dokážou pomoci se všemi specifiky, jež strava vrcholového sportovce obnáší.

Jak vypadá Vaše příprava?
Moje příprava je velmi různorodá. Základem je samozřejmě běh, jelikož i když s překážkami, stále se bavíme o závodech v běhu. Ale právě díky těm překážkám, které v některých závodech hrají velmi důležitou roli, nelze pouze běhat. Kvůli dlouhodobé vytrvalosti zařazuji do tréninku i jízdu na kole, na kolečkových bruslích a když jsou vhodné podmínky, tak i na běžkách. Sílu nejčastěji rozvíjím na workoutovém hřišti, nebo přímo na speciálně připravených překážkách, které se v OCR a Spartan race vyskytují. Není mi cizí ani návštěva posilovny a zvedání činek, takže trénink je opravdu pestrý a různorodý​. ​Člověk může každý den dělat něco jiného a nehrozí mu nuda nebo stereotyp.

Čeho byste chtěl v kariéře dosáhnout?
Ziskem titulu Mistra republiky v OCR už jsem jeden ze svých velkých cílů splnil. Nyní svou přípravu směřuji k zisku individuálních medailových umístění na mistrovstvích Evropy a ​S​věta.

Proč se věnujete právě vaší disciplíně?
Čím Vás fascinuje? OCR/Spartan race mě oslovil zejména svou všestranností. Abyste v této disciplíně uspěli​,​ musíte být komplexním sportovcem, který je schopen podávat velmi kvalitní vytrvalostní výkony​.​ Nesmí​te
při tom zapomenout ani na sílu, rovnováhu a obratnost. Vaše tělo musí fungovat, jako jeden celek a to od hlavy až k patě a to je věc, kterou dokážete využít i v běžném životě. Různorodost přípravy, všestrannost a celková funkčnost těla, která je pro OCR potřeba je to, co se mi něm tak líbí.

Jak vypadá Váš jídelníček?
Můj jídelníček je přizpůsoben velkému energetickému výdeji a potřebě doplňovat rychle kvalitní živiny a proto se neobejdu bez potravinových doplňků, které dokážou starosti se skladbou a přípravou jídelníčku velmi ulehčit. Obecně se snažím dodržovat zásadu o postupném snižování příjmu sacharidů během dne. Tedy ráno sacharidy převažují, na oběd už mají pouze mírnou převahu a odpoledne a večer už je jejich poměr k bílkovinám výrazně nižší. Samozřejmě je potřeba toto upravovat i podle toho kdy člověk trénuje, takže po odpoledním tréninku sacharidy doplním i když to není dle předchozí zásady.

TOP 5 NUTREND products: