Turecko hostilo Mistrovství Evropy v Adventure Racing | NUTREND.cz - Oficiální e-shop
Menu
 • NARTES
 • Váš košík: 0,00 0

  Turecko hostilo Mistrovství Evropy v Adventure Racing

  Turecko hostilo Mistrovství Evropy v Adventure Racing

  Datum: 12.5.2014

  Mistrovství Evropy v Adventure Racing se konalo na přelomu dubna a května v Turecku, ve starověkém lýkijském regionu, který pokrývá oblast od Středozemního moře po vrcholy pohoří západních Taurus.

  Společnost NUTREND reprezentovaly týmy Berghaus/OpavaNet/ Nutrend ve složení Tomáš Vaněk, Petr Bloudek, Jiří Lorenz a Martina Štursová a Salomon-Suunto/Nutrend ve složení Radka Brožková, Roman Šinkovský, Jan Císař a Marek Navrátil. Závod Lycianchallenge se pořádá již od roku 2009 a je jediným tureckým závodem v Adventure Racing. Letos přilákal kromě domácího tureckého týmu i další týmy z celé Evropy, včetně Estonska, Dánska, Holandska, Německa, Španělska, Polska, Ruska, České Republiky a Velké Británie.

  Celkem 25 evropských týmů si dělalo zálusk na co nejlepší umístění. Po 500 km závodu (3 dnech a nocích) se ale ukázalo, jak se kdo dokázal vyrovnat se všemi nástrahami tratě.

  Svou bezkonkurenční pozici potvrdil britský tým Adidas TERREX, který obsadil první místo a zajistil si zdarma start na následujícím MS v AR v Ekvádoru (listopad 2014). Jako druzí se objevili v cíli zkušení a především mapově výborně pracující Estonci z týmu ACE Estonia. Hned za nimi už další 2 místa patřila českým týmům, které spolu celou trať sváděly urputný boj. Tým Salomon-Suunto/Nutrend, pohybující se průběžně na 3. pozici, nakonec přišel o medailové umístění, když přehlédl jeden z kontrolních bodů v mapě a neprošel jím. Bronzové medaile si tak vysloužil další český tým Salomon/OpavaNet/Accom, který byl do té doby na 4 místě. Pro oba české týmy je to obrovský úspěch, protože za sebou nechali mnoho elitních světových družstev.

  Diskuse

  NUTREND D. S., a.s. www.nutrend.cz, Chválkovice 604, 779 00 Olomouc, Pro navigaci GPS použít adresu: Železniční 604, Olomouc, GPS Loc:49°36'29.3"N 17°17'46.99"E,
  tel: +420 583 842 510, Zákaznická linka: +420 800 750 750, email: nutrend@nutrend.cz

  NUTREND D. S. je výrobce doplňků stravy a potravinových doplňků pro zvláštní výživu.

  Copyright © 2006-2018 NUTREND D. S., a.s. All Rights Reserved. www.nutrend.cztoplist