Václav Janík v německém Osnabrücku | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Václav Janík v německém Osnabrücku

Václav Janík v německém Osnabrücku

Datum: 7.8. 2015

Nekončící maratón závodů v druhé půlce letošního kalendáře evropského poháru v závodech automobilů do vrchu zavedl Nutrend Racing na západoněmeckou trať Osnabrück.

Po třech startech na italských dlouhých apeninských kopcích se trojice českých reprezentantů utkala na zcela jiném charakteru tratě. Na krátké dvoukilometrové technické trati museli jezdci Nutrendu využít jiný jezdecký styl. Spolu s Petrem Trnkou se do Německa vydal Jiří Svoboda a samozřejmě člen NUTREND Teamu Václav Janík, který do Osnabrücku přijel jako přední jezdec průběžného pořadí. Václav totiž v italském Lo Spino dotáhl ztrátu na vedoucího Tiziana Rivu na pouhý rozdíl půl bodu. V Osnabrücku tak chtěl jezdec Normy M20FC udělat maximum pro dobrý výsledek a posunout se do průběžného vedení.

Závod se díky své krátké délce jel na tři měřené jízdy, jejichž součet pak určil konečné pořadí. Největší bodový příděl Nutrend racing týmu přivezl z Německa Václav Janík. Norma s přeplňovaným motorem vedená úřadujícím držitelem poháru FIA za sezónu 2014 bojovala tentokrát proti domácímu Uwe Langovi. První dva výstupy zvládl lépe s desetinovým náskokem český borec. V třetí rozhodující jízdě byl Uwe Lang rychlejší a součet trojice závodních jízd mu přisoudil vítězství o 0,2 sekundy před jezdcem Nutrend Racingu. Václav Janík se ihned po jízdě svěřil: „Uwe jel skvěle a právem mu patří prvenství. V poslední jízdě jsem párkrát na trati uklouzl ve snaze být nejrychlejší a tím jsem ztratil. Byl to ale skvělý souboj a právě kvůli takovým momentům se závodí. Smash energy up od Nutrendu byl opět skvělý, už se těším na novinku s příchutí cola. Podstatné také je průběžné hodnocení poháru, kde se mi podařilo vrátit zpět do čela před Švýcara Rivu.“

Následující víkend završí Nutrend Racing své dlouhé putování po závodech evropského poháru při dalším podniku ve slovinském Lučine. Čtvrtý závod v řadě bude opět Nutrend Racing absolvovat v kompletní sestavě a tentokrát již bude Václav Janík hájit, tři závody před koncem sezóny, vedoucí příčku v kategorii 2 evropského poháru FIA.