MAGNESLIFE Strong | NUTREND.cz - Oficiální e-shop
Menu
 • NARTES
 • Váš košík: 0,00 0

  MAGNESLIFE Strong

  MAGNESLIFE Strong

  Datum: 5.2.2018

  Hořčík je osmým nejvíce zastoupeným prvkem naší země. V lidském těle hraje hořčík důležitou úlohu a představuje jeden z nejdůležitějších minerálů, podílející se na velkém množství biologických funkcí.

  V odborné literatuře se popisuje, že je magnesium kofaktorem ve více než 300 enzymatických reakcích potřebných pro strukturní funkci proteinů, nukleových kyselin a mitochondrií.Hlavními zdroji hořčíku z běžné stravy jsou zeleně zbarvená zelenina (s vyšším obsahem chlorofylu), ale také například ořechy, semena a nezpracované obiloviny.
   
  Nutno poznamenat, že zpracováním potravin je zapříčiněno významné snížení obsahu hořčíku v porovnání s nerafinovanou stravou a dietní příjem hořčíku proto v moderním světě klesá právě díky spotřebě zpracovaných potravin. Hořčík (obdobně jako vápník) se převážně vstřebává stěnou tenkého střeva a z části se uchovává v kostní hmotě, svalstvu, ale také v dalších částech našeho těla. Absorpce magnézia je poměrně složitá a souvisí s aktuálním stavem hořčíku každého jednotlivce.
  Nedostatek hořčíku v těle může mít mnoho příčin, mezi které řadíme i nadměrnou fyzickou aktivitu. K zvýšenému vylučování hořčíku dochází při některých onemocněních, také jako důsledek průjmů nebo třeba nadměrnou konzumací alkoholu, případně užívání diuretických látek.
   
  S novinkou ve svém portfoliu přichází společnost Nutrend na pomoc v situacích souvisejících s akutním nedostatkem hořčíku, zapříčiněném fyzickou aktivitou. Produkt MAGNESLIFE STRONG je ideální volbou ve chvílích, kdy v průběhu sportovní aktivity nebo namáhavé fyzické činnosti dojde k příznakům nedostatku magnézia. Mezi tyto příznaky patří například třes, rozrušení, svalovou fascikulaci, depresi, srdeční arytmii a hypokalémii. Nedostatek magnézia však může zapříčinit i ztrátu chuti k jídlu, nevolnost, únavu, slabost a mnohé další příznaky popsané v odborné literatuře.
   
  MAGNESLIFE STRONG představuje formu hořčíku (citronan hořečnatý), která výše popsané akutní stavy nedostatku tohoto důležitého minerálu vyřeší ve velmi krátké době po konzumaci a pomůže pokračovat ve sportovní aktivitě.

  Seznam produktů

  Diskuse

  NUTREND D. S., a.s. www.nutrend.cz, Chválkovice 604, 779 00 Olomouc, Pro navigaci GPS použít adresu: Železniční 604, Olomouc, GPS Loc:49°36'29.3"N 17°17'46.99"E,
  tel: +420 583 842 510, Zákaznická linka: +420 800 750 750, email: nutrend@nutrend.cz

  NUTREND D. S. je výrobce doplňků stravy a potravinových doplňků pro zvláštní výživu.

  Copyright © 2006-2018 NUTREND D. S., a.s. All Rights Reserved. www.nutrend.cztoplist