Nejlepší triky, jak běhat ve sněhu | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Nejlepší triky, jak běhat ve sněhu

Nejlepší triky, jak běhat ve sněhu

Datum: 21.1.2020

Nečekejte až napadne sněhová nadílka a nebuďte z ní překvapeni. Běhat se dá krásně i v ní a jedná se dokonce zajímavý trénink, kde se zapojí i jiné svaly a krásně zabaví i hlavu. Prozradíme vám, jak na to!

Jaké boty?
Na běhání ve sněhu jsou nejlepší běžecké boty s hrubším vzorkem podešve – my často saháme po trailových. Výstupky se lépe „zaklesnou“ do sněhu a nebude vám to tolik podjíždět. Povrchová úprava boty může být například z gore-texu nebo jiného voděodolného materiálu, ale věřte, že sníh vám stejně naleze do boty seshora. Existují na to proto speciální návleky, které tomu zabraňují, ale nejlepší je do bot pořídit podkolenky nebo vysoké běžecké ponožky s vlnou merino, která hřeje, i když je mokrá. Když máte boty mokré, vycpěte je pak doma novinami nebo do nich dejte speciální polštářky pohlcující vlhkost a také zápach.
 
Jak běhat?
Když je sníh čerstvě napadaný, tak je to velká paráda. Pokud pod ním není zmrzlý povrch (na to potřeba dávat si velký pozor), tak se běží krásně, sníh pěkně křupe, ale je to i pěkná makačka. Musíte více zvedat nohy a uvidíte, že si pěkně zatrénujete. Nezapomeňte zkrátit krok a také zkuste dopadat na celé chodidlo, aby byl kontakt s nohou a zemí na co největší ploše. Pozor si dávejte na rozbředlém a namrzlém sněhu. Pokud je na cestě krusta z ledu, doporučujeme boty s hřeby nebo speciální návleky – tzv. nesmeky, které vás udrží a běhání bude bezpečné.
  
Co dělat z kopce?
Pokud poběžíte směrem dolů, nebojte se více roztáhnout ruce a používat je jako kormidla nebo podobně, jako když to dělají provazolezci (s tyčí v ruce vyrovnávají stabilitu) vám pomůžou roztažené ruce do široka. Nohama zkuste nebrzdit a nezaklánět tělo dozadu, naopak se spíše nahněte dopředu a nechejte nohy tělo volně klouzat. Je to bezpečnější a jednodušší.
  
Pozor na hlavu
Tím nemyslíme, abyste ji měli jen teple, ale důležité je v zimě přemýšlet jinak. Vzít si z počasí a ze sněhu to nejlepší a využít toho. Sníh opravdu neznamená stopku běhání, i když chumelí. Důležité je být vidět, takže pokud běháte tam, kde jezdí auta, tak si vybírejte hodně barevné a reflexní oblečení. Výborné je s merinem, protože i když jste od sněhu mokří, tak vám nebude zima. Pokud si ale nejste při běhu na sněhu jistí a máte strach, klidně vyměňte běžecký trénink za běžky. Ty vás udrží v kondici a jsou velmi zábavné.
  
Doplňte energii
Sníh může dát fyzičce pěkně zabrat, tak nenechejte tělo, aby se hned vyčerpalo. Dejte si při běhu energetickou tyčinku – např. Voltage Energy Bar nebo Fruit Energy Bar a po tréninku doplňte energii například regeneračním nápojem Regener.
 
Text: Soňa, Running2.cz 

Seznam produktů

REGENER

REGENER

Mimořádně účinná kombinace sacharidů, aminokyselin, vitamínů a minerálů, speciálně...

od 297

258 bez DPH

VOLTAGE ENERGY BAR

VOLTAGE ENERGY BAR

Energie sbalená do lahodné tyčinky v sobě kombinuje skvělou chuť a ideální formu...

od 32

28 bez DPH

FRUIT ENERGY BAR

FRUIT ENERGY BAR

Ovocná sportovní tyčinka s mimořádnou chutí a více než 50 % ovoce je ideální...

od 17

15 bez DPH