Proč miluji běžecké závody | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Proč miluji běžecké závody

Proč miluji běžecké závody

Datum: 18.5.2018

Vždycky jsem si myslela, že nejsem závodní typ, veškeré soupeření jsem ve škole nenáviděla. Jenže pak mě kamarádka vzala na běžecký závod a už jsem tomu propadla. Kdo jednou zkusí, ví. Text: Soňa, Running2.cz

Kdysi jsem se bavila se svým taťkou, který se mě zeptal, proč si nezaběhnu nějaký závod, že v televizi viděl půlmaraton a že to vypadalo skvěle. Řekla jsem mu tehdy, že běhám pro radost a ne, abych soupeřila.
 
Jenže pak okolo mě v běžeckém klubu všechny moje kamarádky pěly ódy na závody a jak je to bezva. Přihlásila jsem se tedy s kolegyní na večerní běh na Letné, kde to dobře znám, protože tam často trénuji. Od rána jsem byla jako na trní, nervózní, že večer to vypukne. Na startu se mi třásla kolena a bála jsem se, že se na trase ztratím. Start. Běžíme. Nasazuji tempo, ale ne takové, abych se hned uhnala. Šetři si síly na konec – říká mi moje hlava.
 
Deset kilometrů uběhlo jako voda, já v cíli zasprintovala a užila si ten opojný pocit, když vbíháte do cíle. A proto běhám závody. V cíli jsem šťastná – z toho, že jsem si závod užila, že jsem se překonala, že se mi něco povedlo. Cíle mají zvláštní atmosféru. Je plná hezkých emocí. Ty emoce jsou tak intenzivní, že se na závody hlásím zas a znova. Je to moje mánie. Navíc když vás v cíli čeká někdo blízký, tak to se slovy nedá popsat. A když se vám na krku houpe další medaile do sbírky, už přemýšlíte, kam byste to zase jeli. Vyzkoušejte a uvidíte.

Seznam produktů