Víte jakou zvolit formu kreatinu? | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Víte jakou zvolit formu kreatinu?

Víte jakou zvolit formu kreatinu?

Datum: 23.2.2021

Kreatin je látka přirozeně se vyskytující v našem těle. Ve velké míře je obsažen v kosterním svalstvu a srdci. Kreatin lze také přijímat z běžné stravy, jako je hovězí, kuřecí či králičí maso. Příznivé účinky kreatinu jsou již prokázány mnohými výzkumy, a to jak v oblasti svalové síly, tak v oblasti nárustu svalové hmoty. Při příjmu alespoň 3 g za den zvyšuje kreatin fyzický výkon v postupných dávkách krátkodobého cvičení s vysokou intenzitou.

Formy kreatinu

CREAPORT

Prvotřídní kreatinový produkt v instantní formě s obsahem 3 různých forem kreatinu (kreatin monohydrátu, kreatin citrátu, Kre-Alkalynu®), doplněný o optimální dávku sacharidů. Creaport navíc obsahuje vitamíny B5 a B12, které přispívají ke snížení únavy a vyčerpání a vitamin B6 navíc podporuje správný metabolismu bílkovin a glykogenu. Dalším benefitem je obsažený chróm, který přispívá k udržení normální hladiny glukózy v krvi a hořčík, který podporuje správnou funkci svalů, syntézu bílkovin a přispívá k rovnováze elektrolytů. Dalším přínosem je i obsah esenciálních aminokyselin a taurinu.

CREAPORT
CREATINE MONOHYDRATE CREAPURE

CREATINE MONOHYDRATE CREAPURE

Je čistá forma bez příchuti v instantní podobě, s jednou dávkou doplníte 3 g kreatinu. Certifikovaná značka Creapure® pro Vás znamená ochrannou známku kvality kreatin monohydrátu a navíc Creapure® neobsahuje látky živočišného původu a je proto vhodný i pro vegany.

CREATINE MEGA STRONG POWDER

Jedná se o kreatinovou směs šesti forem kreatinu (kreatin monohydrátu, kreatin citrátu, Kre-Alkalynu®, kreatin pyruvátu, kreatin ehyl esteru a trikreatin malátu) využívané sportovci pro odlišné účinky a zvyšování efektu kreatinu. Tato instantní směs je navíc obohacená o glutamin. Zde si můžete vybrat ze tří skvělých příchutí – ananas, broskev, punč s lesními plody.

CREATINE MEGA STRONG POWDER
CREATINE COMPRESSED CAPS

CREATINE COMPRESSED CAPS

Čistá forma kreatin monohydrátu ve speciálních inovativních kapslích, které jsou odolné vůči nízkému pH v žaludku a zajišťují maximální využití organismem. Praktické balení kapslí si můžete vzít kdykoliv s sebou a budete mít doporučenou dávku vždy pod kontrolou. Denní dávka 3 kapsle obsahuje 3 750 mg kreatin monohydrátu.

KRE-ALKALYN®

Tato kapslová forma je vyhledávána sportovci za účelem lepšího přemisťování kreatinu a akumulace ve svalové tkáni. Kre-Alkalyn® je ve formě kapslí, která vyniká schopností vysoké stability v trávicím traktu a dobrou absorpcí v organismu. 

KRE-ALKALYN


Užívání a dávkování kreatinu

Obecně je vhodné podávání kreatinu na lačno společně s porcí sacharidů, jak před, tak po tréninku. Nicméně jeho suplementace může být zařazena kdykoli během dne, protože kreatin se v lidském těle do určité míry uskladňuje. Doporučována je konstantní denní dávka kolem 3 g denně (jiné zdroje uvádí 2 – 10 g v závislosti na hmotnosti sportovce).  Denní dávku kolem 2 g lze užívat dlouhodobě na rozdíl od trochu již přežité formy vysokého cyklického dávkování, kdy se v nasycovací fázi uvádí denní dávka kreatinu až 20 g – 25 g, rozděleno do 4 dávek po dobu pěti až sedmi dnů. V druhé udržovací fázi se uvádí denní dávka kreatinu okolo 3g, tuto lze přijmout v jedné dávce za den po dobu tří až čtyř týdnů. Poté by měla přijít alespoň dvoutýdenní pauza a kreatin vynechat. Tato nasycovací metoda může mít spíše pozitivní psychologický efekt, kdy sportovec pociťuje účinky již v řádech několika dnů, ale vyšší dávky naopak často způsobují trávící obtíže především u citlivějších jedinců. 

Obecně není doporučována suplementace kreatinem pro osoby mladší 18 let a lidem s onemocněním ledvin, vysokým krevním tlakem nebo onemocněním jater.


Doporučujeme článek: Kreatin a jeho funkce v organismu

Seznam produktů

CREATINE MEGA STRONG POWDER

CREATINE MEGA STRONG POWDER

Špičková kreatinová směs kombinovaná z více zdrojů kreatinu s odlišným účinkem...

od 585

509 bez DPH

CREAPORT

CREAPORT

Prvotřídní kreatinový produkt s obsahem 3 různých forem kreatinu, doplněný o...

od 351

305 bez DPH

CREATINE COMPRESSED CAPS

CREATINE COMPRESSED CAPS

Čistá forma kreatin monohydrátu ve speciálních celulózových kapslích, které...

od 315

274 bez DPH

KRE-ALKALYN®

KRE-ALKALYN®

Patentovaná forma kreatin monohydrátu v kapslích, která vyniká schopností vysoké...

od 644

560 bez DPH

CREATINE MONOHYDRATE

CREATINE MONOHYDRATE

Kreatin monohydrát v čisté formě, v instantní podobě. Pravidelná suplementace...

od 225

196 bez DPH